ASPIRIN COMPLEX HOT DRINK 500 mg/30 mg granule pentru suspensie orala

ASPIRIN COMPLEX HOT DRINK 500 mg/30 mg granule pentru suspensie orala

3.88/5 (39)

Descrierea produsuluiASPIRIN COMPLEX HOT DRINK are proprietati de calmare a durerii, antiinflamatoare, de reducere a febrei si a congestiei nazale.ASPIRIN COMPLEX HOT DRINK contine doua substante active: acid acetilsalicilic si clorhidrat de pseudoefedrina. ASPIRIN COMPLEX HOT DRINK este indicat in tratamentul simptomatic al congestiei nazale/sinusale (rinosinuzita), insotita de durere si febra, asociate racelii si/sau manifestarilor asemanatoare gripei. Mod de administrareAdministrare orala. Adulti si adolescenti (cu varsta peste 16 ani): continutul a 1-2 plicuri de ASPIRIN COMPLEX HOT DRINK se toarna intr-un pahar cu apa fierbinte, dar nu clocotita, si se amesteca bine. Suspensia orala se lasa sa se raceasca la o temperatura corespunzatoare inainte de administrare. Beti intregul continut din pahar imediat. Atentie: granulele nu se dizolva complet. Daca este necesar, doza recomandata se poate repeta la interval de 4-8 ore. Doza zilnica totala nu trebuie sa depaseasca 6 plicuri (echivalent cu 3000 mg acid acetilsalicilic/180 mg clorhidrat depseudoefedrina). Nu luati acest medicament mai mult de 3 zile fara sa discutati cu medicul dumneavoastra. Acest medicament se administreaza conform prospectului si conform recomandarilor medicului si farmacistului.Ingrediente activeFiecare plic contine acid acetilsalicilic 500 mg, clorhidrat de pseudoefedrina 30 mg.Pentru lista completa de ingrediente va rugam sa cititi prospectul.PrecautiiNu utilizati ASPIRIN COMPLEX HOT DRINK: - daca sunteti alergic (hipersensibil) la acid acetilsalicilic, la pseudoefedrina sau la oricare dintre celelalte componente ale acestui medicament- daca aveti antecedente de astm bronsic indus de administrarea salicilatilor sau unor substante cu actiune similara (in special medicamente antiinflamatoare nesteroidiene)- daca aveti ulcer gastric- daca aveti o tendinta de sangerare crescuta- daca aveti insuficienta hepatica, renala ori probleme cardiace- daca efectuati in acelasi timp (sau daca ati luat in ultimele doua saptamani) un medicament antidepresiv care contine un inhibitor de monoaminoxidaza (IMAO) Consultati medicul inainte de utilizare: daca utilizati alte medicamente care contin acid acetilsalicilic, daca utilizati alte medicamente analgezice, antireumatice sauantiinflamatoare, daca aveti antecedente de ulcer sau sangerari la nivelul stomacului sau al intestinelor, sau inflamatii ale mucoasei stomacului (gastrita), daca aveti afectiuni hepatice, renale, la nivelul inimii sau circulatiei sangelui, daca aveti astm bronsic, diverse reactii alergice ori daca urmeaza sa vi se efectueze o interventie chirurgicala ori daca efectuati in acelasi timp un tratament cu alte medicamente. Acest medicament nu trebuie administrat copiilor si adolescentilor cu varsta sub 16 ani, fara recomandarea medicului.Acest medicament nu trebuie utilizat in timpul sarcinii sau daca alaptati. Nu utilizati doze mari de ASPIRIN HOT DRINK pentru perioade mari de timp fara recomandarea medicului.Acest medicament contine 2 g zahar per plic (echivalent cu 0,17 unitati glucidice). Acest lucru trebuie luat in considerare la pacientii cu diabet zaharat. Acesta este un medicament ce se elibereaza fara prescriptie medicala. Cititi intotdeauna prospectul inainte de utilizare. Discutati cu medicul sau cu farmacistul daca aveti neclaritati.Mod de prezentareCutie cu 10 plicuri.

brand: Bayer

Produse similare

Aspirin Plus C Forte 10 comprimate efervescente
3.85/5

Aspirin Plus C Forte 10 comprimate efervescente

70
42 LEI info
Aspirin Plus C 20 comprimate efervescente
3.78/5

Aspirin Plus C 20 comprimate efervescente

61
48 LEI info
Strepsils Mentol 24 comprimate
3.93/5

Strepsils Mentol 24 comprimate

60
28 LEI info
Kityvit pentru caile respiratorii, 40 comprimate masticabile, PharmA-Z
3.98/5

Kityvit pentru caile respiratorii, 40 comprimate masticabile, PharmA-Z

78
28 LEI info
Bixtonim Xylo 1mg/ml Spray Nazal 10 ml
3.95/5

Bixtonim Xylo 1mg/ml Spray Nazal 10 ml

66
28 LEI info
Tantumgrip 600mg/10mg gust de lamaie si miere 10 plicuri Angelini
3.99/5

Tantumgrip 600mg/10mg gust de lamaie si miere 10 plicuri Angelini

81
28 LEI info
Fervex Raceala si Gripa Fara Zahar pentru Copii 280mg/100 mg/10 mg 8 plicuri Upsa
3.90/5

Fervex Raceala si Gripa Fara Zahar pentru Copii 280mg/100 mg/10 mg 8 plicuri Upsa

45
28 LEI info
Fiorda x 30 cpr pentru supt Lamaie
3.94/5

Fiorda x 30 cpr pentru supt Lamaie

61
28 LEI info
Good Routine Cold - Care Hot drink 8 plicuri
3.88/5

Good Routine Cold - Care Hot drink 8 plicuri

38
28 LEI info
Fiorda x 30 cpr pentru supt Coacaze negre
3.94/5

Fiorda x 30 cpr pentru supt Coacaze negre

62
28 LEI info
Coldrex Junior 16 comprimate filmate
3.95/5

Coldrex Junior 16 comprimate filmate

66
28 LEI info
Larogrip Frectie pentru adulti Lotiune 100 ml
4.02/5

Larogrip Frectie pentru adulti Lotiune 100 ml

92
27 LEI info
Carmol junior solutie 100ml BIOFARM
3.88/5

Carmol junior solutie 100ml BIOFARM

43
29 LEI info
Prosinus 600 mg/12,2 mg pulbere pentru solutie orala 10 plicuri Fiterman
3.96/5

Prosinus 600 mg/12,2 mg pulbere pentru solutie orala 10 plicuri Fiterman

67
27 LEI info
Antinevralgic Sinus 12 comprimate filmate Zentiva
3.86/5

Antinevralgic Sinus 12 comprimate filmate Zentiva

36
29 LEI info
Ulei biosept forte 10ml FARES
3.87/5

Ulei biosept forte 10ml FARES

37
29 LEI info
FARES Biomicin A14 x 15 capsule moi
3.92/5

FARES Biomicin A14 x 15 capsule moi

59
29 LEI info
Fluend Extreme Hot Drink 10 plicuri
3.89/5

Fluend Extreme Hot Drink 10 plicuri

42
27 LEI info
Oscillococcinum stari gripale 6 unidoze
3.92/5

Oscillococcinum stari gripale 6 unidoze

57
29 LEI info
Quixx Soft Spray nazal isotonic 30ml
3.94/5

Quixx Soft Spray nazal isotonic 30ml

65
29 LEI info
Gripoff Max 1000 mg/200mg/4mg 10 plicuri Slavia Pharm
3.94/5

Gripoff Max 1000 mg/200mg/4mg 10 plicuri Slavia Pharm

71
30 LEI info
Ulei antireumatic raceala si gripa 50 ml
4.00/5

Ulei antireumatic raceala si gripa 50 ml

80
26 LEI info
Fervex pentru Adulti 500mg/200mg/25mg 8 plicuri
3.92/5

Fervex pentru Adulti 500mg/200mg/25mg 8 plicuri

61
30 LEI info
Sinulan Duo Forte 30 tablete + Sinulan Express Forte 15 ml
3.90/5

Sinulan Duo Forte 30 tablete + Sinulan Express Forte 15 ml

52
30 LEI info
Nasic pentru copii spray nazal 10 ml
3.94/5

Nasic pentru copii spray nazal 10 ml

55
26 LEI info
Dr. Max Sinutin, 30 comprimate
4.05/5

Dr. Max Sinutin, 30 comprimate

1303
26 LEI info
Fiorda Junior x 15 cpr pentru supt
3.95/5

Fiorda Junior x 15 cpr pentru supt

59
26 LEI info
Vibrocil Duo spray nazal, 10 ml, Gsk
3.93/5

Vibrocil Duo spray nazal, 10 ml, Gsk

65
30 LEI info
Vibrocil picături nazale, 15ml, Gsk
3.90/5

Vibrocil picături nazale, 15ml, Gsk

55
30 LEI info
Nurofen 200 mg drajeuri ibuprofen 12 drajeuri
3.99/5

Nurofen 200 mg drajeuri ibuprofen 12 drajeuri

74
25 LEI info
Biofarm Carmol Flu loţiune pentru corp 100ml
3.97/5

Biofarm Carmol Flu loţiune pentru corp 100ml

65
25 LEI info
Bixtonim Sol Nazala Picaturi 10 ml
3.99/5

Bixtonim Sol Nazala Picaturi 10 ml

72
25 LEI info
Humer Stop Virus Spray nazal 15 ml
3.93/5

Humer Stop Virus Spray nazal 15 ml

70
31 LEI info
Gripovit Max C Fara zahar x 10 plicuri
3.94/5

Gripovit Max C Fara zahar x 10 plicuri

53
25 LEI info
Faringo Hot Drink 500 mg/200 mg/4 mg 8 plicuri
3.96/5

Faringo Hot Drink 500 mg/200 mg/4 mg 8 plicuri

63
25 LEI info
Orocalmin aroma lamaie x 20
3.94/5

Orocalmin aroma lamaie x 20

54
25 LEI info
Parasinus x 20 comprimate
3.98/5

Parasinus x 20 comprimate

69
25 LEI info
Ibusinus Raceala si Gripa 20 comprimate
3.95/5

Ibusinus Raceala si Gripa 20 comprimate

59
25 LEI info
Nurofen pentru copii 100mg/5ml 100ml sirop Capsune
3.98/5

Nurofen pentru copii 100mg/5ml 100ml sirop Capsune

70
25 LEI info
Sirop de echinacea si propolis 500ml DOREL PLANT
3.85/5

Sirop de echinacea si propolis 500ml DOREL PLANT

35
31 LEI info
Sirop de catina 500ml DOREL PLANT
3.83/5

Sirop de catina 500ml DOREL PLANT

30
31 LEI info
Sinulan Forte 30 tablete
3.92/5

Sinulan Forte 30 tablete

68
32 LEI info
Strepsils Intensiv Portocale fara zahar 16 comprimate
3.99/5

Strepsils Intensiv Portocale fara zahar 16 comprimate

97
32 LEI info
Faringo Intensiv Spray 8,75mg/doza, 15ml, Terapia
3.97/5

Faringo Intensiv Spray 8,75mg/doza, 15ml, Terapia

63
24 LEI info
Bixtonim Xylo Aroma 1mg/ml spray nazal 10ml
4.00/5

Bixtonim Xylo Aroma 1mg/ml spray nazal 10ml

164
32 LEI info
Zdrovit Gripovit Max C fara zahar 10 plicuri
3.93/5

Zdrovit Gripovit Max C fara zahar 10 plicuri

70
32 LEI info
Coldrex Junior Hotrem 10 plicuri
3.91/5

Coldrex Junior Hotrem 10 plicuri

63
32 LEI info
Gripovit Max C x 10 plicuri
3.99/5

Gripovit Max C x 10 plicuri

97
32 LEI info