Nurofen pentru copii 100mg/5ml 100ml sirop Capsune

Nurofen pentru copii 100mg/5ml 100ml sirop Capsune

  • Timp de retur Drept de retur 14 zile
Prospect: Link ANM Compozitie: 5 ml suspensie orală conţin, ca substanţă activă, 100 mg ibuprofen şi excipienţi: polisorbat 80, glicerină, maltitol lichid, zaharină sodică, acid citric monohidrat, citrat de sodiu, gumă Xantan, clorură de sodiu, aromă de portocale, bromură de domifen, apă purificată. Indicatii terapeutice: Nurofen Sirop pentru copii portocale actioneaza rapid si eficient producand: * ameliorarea febrei asociată unor afecţiuni, precum: răceală, gripă, varicelă, pojar, Oreion sau febra post-imunizare; * ameliorarea durerei uşoare sau moderată de diverse cauze, precum: durere în gât, durere dentară sau durere cauzată de apariţia dinţilor, cefalee şi alte tipuri de durere precum cele asociate luxaţiilor, otitei. Contraindicatii: Nurofen pentru copii portocale este la fel de bine tolerat ca paracetamolul şi este mai bine tolerat decât acidul acetilsalicilic. Totuşi, ca în cazul altor analgezice, nu trebuie să-l administraţi sugarilor şi copiilor care suferă de ulcer sau de alte afecţiuni ale stomacului, celor care suferă de o înrăutăţire a astmului datorată acidului acetilsalicilic sau altor medicamente similare, sau celor cu hipersensibilitate la oricare dintre excipienţii produsului. Nu utilizati Nurofen Sirop pentru copii portocale daca: - aveti ulcere gastrice sau alte afectiuni gastrice grave; - aveti astm bronsic agravat de utilizarea acidului acetil salicilic sau alte medicamente similare; - aveti hipersensibilitate la oricare dintre componentii produsului. Recomandări pentru utilizarea seringii dozatoare: 1. Agitaţi bine flaconul înainte de administrare. 2. Îndepărtaţi capacul (apăsaţi, apoi rotiţi în sens invers acelor de ceasornic). 3. Introduceţi seringa gradată în orificiul din gâtul flaconului. 4. Pentru a umple uşor seringa gradată, întoarceţi flaconul şi aspiraţi uşor suspensia până la cantitatea necesară, marcată pe seringă. 5. Aduceţi flaconul în poziţia iniţială şi scoateţi seringa. 6. Introduceţi capătul seringii în gura copilului şi apăsaţi uşor pistonul acesteia pentru a administra suspensia. 7. După administrare, puneţi la loc capacul flaconului. 8. Spălaţi seringa în apă caldă şi lăsaţi-o să se usuce. Nu o lăsaţi la îndemâna copiilor. Mod de administrare: De la 3-12 luni: câte 2,5 ml suspensie orală, de 3 ori pe zi. De la 1-3 ani: câte 5 ml suspensie orală, de 3 ori pe zi. De la 4-6 ani: câte 7,5 ml (5 ml+2,5 ml) suspensie orală, de 3 ori pe zi. De la 7-9 ani: câte 10 ml (5 ml+5 ml) suspensie orală, de 3 ori pe zi. De la 10-12 ani: câte 15 ml (5 ml+5 ml+5 ml) suspensie orală, de 3 ori pe zi. Nu trebuie depăşită doza recomandată. Nu este recomandată administrarea produsului la copii cu greutate sub 6 kg. Produsul nu trebuie administrat la copiii cu vârstă sub 3 luni, decât dacă este indicat de către medic. Forma de prezentare: Cutie cu 1 flacon din polietilentereftalat cu 100 ml suspensie orală şi seringă dozatoare din polipropilenă cu piston din polietilenă.
brand: Reckitt Benckiser vanzator: farmaciasilva.ro/ Cod intern: 1068_490
Nurofen pentru copii 100mg/5ml 100ml sirop Portocala

Nurofen pentru copii 100mg/5ml 100ml sirop Portocala

24 LEI info

Prospect: Link ANM Compozitie: 5 ml suspensie orală conţin, ca substanţă activă, 100 mg ibuprofen şi excipienţi: polisorbat 80, glicerină, maltitol lichid, zaharină sodică, acid

Strepsils Intensiv Portocale fara zahar 16 comprimate

Strepsils Intensiv Portocale fara zahar 16 comprimate

28 LEI info

Prospect: Link ANM Ingrediente active per pastila: Flurbiprofen 8.75 mg. Contine Galben amurg (E110), maltitol, izomalt. Mod de administrare: Adulti si copii peste 12 ani

Nurofen 200 mg 24 drajeuri

Nurofen 200 mg 24 drajeuri

30 LEI info

Indicatii: Nurofen 200 mg conţine ibuprofen care aparţine unui grup de medicamente cunoscut sub numele de antiinflamatoare nesteroidiene (AINS). AINS acţionează prin schimbarea răspunsului organismului

Strepsils Intensiv Miere si Lamaie 8.75 mg 24 comprimate

Strepsils Intensiv Miere si Lamaie 8.75 mg 24 comprimate

40 LEI info

Prospect: Link ANM Indicații: STREPSILS INTENSIV MIERE ŞI LĂMÂIE conţine flurbiprofen care aparţine unui grup de substanţe numite antiinflamatoare nesteroidiene (AINS). AINS ajută la reducerea

Strepsils Intensiv Portocale fara zahar 24 comprimate

Strepsils Intensiv Portocale fara zahar 24 comprimate

40 LEI info

Prospect: Link ANM Ingrediente active per pastila: Flurbiprofen 8.75 mg. Contine Galben amurg (E110), maltitol, izomalt. Mod de administrare: Adulti si copii peste 12 ani

Biofarm Carmol Flu loţiune pentru corp 100ml

Biofarm Carmol Flu loţiune pentru corp 100ml

24 LEI info

Indicatii: Activeaza circulatia locala a sangelui, deoarece, in timpul aplicarii locale, are o actiune rubefianta, decongestionand tesuturile subiacente locului aplicarii. Uleiul de cimbru are un

Colostrum, 60 capsule, Rotta Natura

Colostrum, 60 capsule, Rotta Natura

24 LEI info

Colostrum Rotta Natura contine minim 20% Imunoglobulina G.Imunoglobulina reprezinta anticorpii principali produsi ca raspuns la contactul cu agresori externi. De asemenea, tot acestia induc pasiv

Meltus Baby sirop, 100 ml

Meltus Baby sirop, 100 ml

24 LEI info

Meltus Baby sirop calmează tusea și reduce iritația gâtuluiSirop cu extract de radacina de nalba mare si miere.Dispozitiv medical.Ingrediente Meltus Baby sirop:Per flacon 100 ml:Miere

Sirop indulcit cu fructoza Bebe Biosept, 100ml, Fares

Sirop indulcit cu fructoza Bebe Biosept, 100ml, Fares

24 LEI info

Siropul Bebe Biosept A19 este creat pentru sugari, avand un efect antiviral sigur, dublat de o actiune blanda. 

 

Humagrip Raceala şi Gripa x 16 comprimate

Humagrip Raceala şi Gripa x 16 comprimate

24 LEI info

Prospect: Link ANM Compozitie 1 comprimat de zi contine: paracetamol 500 mg, clorhidrat de pseudoefedrina 60 mg si excipienti:celuloza microcristalina,amidon pregelatinizat,croscarmeloza sodica,stearat de magneziu,povidona K30.

Sirop Plantusin forte 250 ml

Sirop Plantusin forte 250 ml

24 LEI info

Siropul Plantusin Forte ajuta la inlaturarea disconfortului creat la nivelul cailor respiratorii superioare. Plantusin Forte are efect expectorant, antitusiv, protector al mucoaselor iritate, antispastic bronsic,

Olynth HA 1mg/ml spray nazal 10 ml

Olynth HA 1mg/ml spray nazal 10 ml

24 LEI info

Prospect: Link ANM Compozitie:substanta activa este clorhidratul de xilometazolina.Celelalte componente sunt:hialuronat de sodiu,dihidrogenofosfat de sodiu dihidrat,hidrogenofosfat de disodiu dihidrat,glicerol,clorura de sodiu,sorbitol,apa purificata. Indicatii : Olynth

PlantExir sirop 100ml

PlantExir sirop 100ml

24 LEI info

Proprietăți: PlantEXIR sirop este un supliment alimentar pe bază de extract uscat din frunze de iederă (9 mg /ml). Extractul uscat de Hedera helix este

Biseptol Spray cu argint coloidal, 20ml, Dacia Plant

Biseptol Spray cu argint coloidal, 20ml, Dacia Plant

24 LEI info

BiSeptol spray 20 ml cu propolis, argint coloidal si albastru de metilen contribuie la mentinerea sanatatii cavitatii bucale si a cailor respiratorii.

Mami si bebe, sirop cu fructoza Biosept, 100ml, Fares

Mami si bebe, sirop cu fructoza Biosept, 100ml, Fares

24 LEI info

Mami si bebe Biosept sirop  este un supliment natural, conceput special pentru sugari si copiii mici, recomandat in afectiuni precum: gripa, raceala, infectii respiratorii, digestive

DACIA PLANT Ingerasul Sirop de tuse, 200 ml

DACIA PLANT Ingerasul Sirop de tuse, 200 ml

24 LEI info

Cand Ingerasul tau este racit, alina-i tusea ca sa doarma linistit. Ingerasul Sirop de Tuse este un produs 100%  natural, pe baza de plante, recomandat,

Molekin C 1000 Vitamina C + Zinc, 20 comprimate efervescente

Molekin C 1000 Vitamina C + Zinc, 20 comprimate efervescente

24 LEI info

Beneficii Zdrovit Molekin C 1000 Vitamina C + Zinc:Vitamina C și zincul contribuie la funcționarea normală a sistemului imunitar și la protejarea celulelor împotriva stresului oxidativ,Zincul

Fervex adulti cu aroma de zmeura x 8plicuri

Fervex adulti cu aroma de zmeura x 8plicuri

25 LEI info

Prospect: Link ANM Indicații Tratamentul simptomatic al răcelilor comune, rinitelor alergice şi vasomotorii, stărilor gripale (pentru ameliorarea strănutului, rinoreei, congestiei nazale şi sinusale, febrei, cefaleei

Bixtonim Xylo Aroma 1mg/ml spray nazal 10ml

Bixtonim Xylo Aroma 1mg/ml spray nazal 10ml

25 LEI info

Prospect: Link ANM Indicatii: Utilizat pentru decongestionarea si protejarea mucoasei nazale in raceala si gripa, rinite vasomotorii si rinite alergice. Poate fi utilizat in tratamentul

Salviasept kids, durere gat, 6 acadele

Salviasept kids, durere gat, 6 acadele

23 LEI info

Salviasept kids este un supliment alimentar special creat pentru a combate inflamarea si durerea de la nivelul orofaringian, dar si pentru regenerarea mucoasei bucale. Compozitia

Salviasept Kids tuse- amelioreaza tusea si faciliteaza expectoratia, 6 acadele

Salviasept Kids tuse- amelioreaza tusea si faciliteaza expectoratia, 6 acadele

23 LEI info

Salviasept kids este un supliment alimentar special creat pentru a ameliora tusea, dar si pentru a facilita expectoratia. Compozitia naturala, pe baza de extract de

Dacia Plant Astragalus, 60 cpr.

Dacia Plant Astragalus, 60 cpr.

25 LEI info

Imunitate maximaAtunci cand aveti probleme cu imunitatea, va simtiti obosit si nu faceti fata virusilor, Astragalus comprimate este solutia minune care va ajuta sa aveti

Novalou Balsam Calmant 6luni+, 50ml

Novalou Balsam Calmant 6luni+, 50ml

25 LEI info

BALSAM DE BEBELUȘI PENTRU RĂCEALĂVolum 50mlBalsam calmant și hidratant pentru răceală, special formulat dintr- un amestec reconfortant de Aloe Vera și extracte de Gălbenele si

Imunotus Forte, 10 plicuri, antitusiv

Imunotus Forte, 10 plicuri, antitusiv

23 LEI info

Descriere ScurtaImunotus Forte se prezintă sub formă de plicuri cu pulbere pentru solutie orală.

Meltus sirop Tusicalm copii, 100 ml

Meltus sirop Tusicalm copii, 100 ml

23 LEI info

Meltus sirop Tusicalm cu miere si extract de cimbru si propolis – este o combinație naturala de produse apicole si extracte de plante ce actioneaza

Meltus Sirop Expectolin Copii, 100 ml

Meltus Sirop Expectolin Copii, 100 ml

23 LEI info

Iedera este cunoscuta din antichitate pentru efectul ei expectorant, spasmolitic (relaxeaza musculatura bronsica) si bactericid. Mierea are efect emolient ajutand la calmarea iritatiei provocate de

FARES Plantusin R13 x 30 comprimate masticabile

FARES Plantusin R13 x 30 comprimate masticabile

25 LEI info

INGREDIENTE/COMPRIMAT:-zahăr-extract de rădăcină de lemn dulce (Liquiritiae radix) 44 mg-tinctură de propolis-amestec volatil 30 mg: eucalyptol 12 mg, mentol, ulei esenţial de mentă (Menthae aetheroleum),

Fares Biosept sirop miere si propolis, A13, 100 ml

Fares Biosept sirop miere si propolis, A13, 100 ml

23 LEI info

Sirop natural impotriva virusurilor respiratorii. Combinatie sinergica unica de 9 plante si 4 uleiuri esentiale. (ghimbirul creste eficienta echinaceei cu 66%).Beneficii Fares Biosept sirop miere si

Calmotusin bomboane cu miere si eucalipt fara zahar x 20buc

Calmotusin bomboane cu miere si eucalipt fara zahar x 20buc

25 LEI info

Formulă naturală, complexă, cu 7 plante medicinale, 5 uleiuri esențiale, miere de salcâm și nectar din flori de cocos, concepută pentru decongestionarea căilor respiratorii și

Capsule biosept, 30 capsule, infectii digestive

Capsule biosept, 30 capsule, infectii digestive

23 LEI info

Biosept capsule este un supliment alimentar recomandat in caz de infectii digestive, infectii si inflamatii respiratorii, in caz de cistite, anexite etc. Printre ingredientele acestui

Aspirina Organica, 60 capsule

Aspirina Organica, 60 capsule

23 LEI info

Reduce febra si durerea, reduce inflamatiile generale si articulare, reduce nevralgiile, calmant natural.Formula Aspirinei Organice, compusa prin alaturarea coajei de Salcie, potenteaza efectul salicilatilor, are

Orocalmin aroma lamaie x 20

Orocalmin aroma lamaie x 20

25 LEI info

Prospect: Link ANM Orocalmin conţine substanţa activă clorhidrat de benzidamină. Substanţa activă este componenta pastilelor care produce efectul terapeutic de care aveţi nevoie. Orocalmin este

Orocalmin aroma portocala x 20

Orocalmin aroma portocala x 20

25 LEI info

Prospect: Link ANM Orocalmin conţine substanţa activă clorhidrat de benzidamină. Substanţa activă este componenta pastilelor care produce efectul terapeutic de care aveţi nevoie. Orocalmin este

Nosette Strong Spray Nazal x 30 ml

Nosette Strong Spray Nazal x 30 ml

23 LEI info

Nosette Strong este un decongestionant nazal puternic si natural, cu o concentratie ridicata de saruri minerale. Este recomandat persoanelor care au mucoasa nazala congestionata si

Nurofen Raceala si Gripa, Reckitt Benckiser, 12cpr filmate

Nurofen Raceala si Gripa, Reckitt Benckiser, 12cpr filmate

23 LEI info

Nurofen Nurofen Raceala si Gripa, Reckitt Benckiser, 12cpr filmate Nurofen Răceală şi Gripă face parte din grupa medicamentelor decongestionante nazale de uz sistemic, simpatomimetice, combinaţii,

Isla junior, 20 tablete de supt care refac mucoasa orofaringiana

Isla junior, 20 tablete de supt care refac mucoasa orofaringiana

23 LEI info

Isla junior, tablete de supt, este un produs care reface mucoasa orofaringiana si amelioreaza rapid simptomele durerilor de gat.Substante active Isla junior:Extract special de muschi islandez,Zinc,Patontenat

Coldrex Junior 16 comprimate filmate

Coldrex Junior 16 comprimate filmate

25 LEI info

Prospect: Link ANM Indicatii: Farmacia Silva va recomanda produsul Coldrex Junior comprimate. Coldrex Junior este un medicament impotriva racelii si a gripei care contine 3

Alevia Dodino sirop de propolis cu Echinacea si miere, 150ml

Alevia Dodino sirop de propolis cu Echinacea si miere, 150ml

23 LEI info

Siropul de propolis cu echinacea este un produs conceput pentru sustinerea capacitatii de auatoaparare a organismului in sezonul rece prin asocierea extractelor standardizate de Propolis

Bioflu Plus 16 capsule moi Biofarm

Bioflu Plus 16 capsule moi Biofarm

22 LEI info

Prospect: Link ANM Indicatii: Tratamentul simptomatic al congestiei nazale, tusei neproductive si febrei asociate afectiunilor tractului respirator (sinuzite, rinite, faringite, bronsite). Usureaza simptomele asociate racelii

Bixtonim Xylo 0,5mg/ml spray nazal 10 ml

Bixtonim Xylo 0,5mg/ml spray nazal 10 ml

22 LEI info

Prospect: Link ANM Forma de prezentare: Picaturi nazale solutie 0,05%; cutie x 1 fl. x 10 ml Indicatii: Coriza, rinita vasomotorie si rinita alergica, inflamatii

Sirop pentru copii - Junior Angin, 100ml, Klosterfrau

Sirop pentru copii - Junior Angin, 100ml, Klosterfrau

22 LEI info

Pentru copii peste 1 an.

Capsule Biosept plus, 30 comprimate de supt

Capsule Biosept plus, 30 comprimate de supt

22 LEI info

Biosept Plus comprimate de supt contine 3 plante cheie pentru apararea organismului, propolis, si 9 uleiuri esentiale cu actiune puternica antivirala.Beneficii Capsule Biosept plus:Antiseptic al

Fluend, 12 capsule

Fluend, 12 capsule

26 LEI info

Capsulele Fluend de la Sun Wave Pharma sunt eficiente impotriva racelii, gripei si tusei daca sunt administrate de la primele simptome. Contin echinaceea, salcie alba,

Tantumgrip 600mg/10mg gust de portocala 10 plicuri Angelini

Tantumgrip 600mg/10mg gust de portocala 10 plicuri Angelini

22 LEI info

COMPOZIŢIA CALITATIVĂ ŞI CANTITATIVĂ TANTUMGRIP cu gust de portocală 600 mg/10 mg pulbere pentru soluție orală Paracetamol / clorhidrat de fenilefrină INDICAŢII TERAPEUTICE TANTUMGRIP conține

BiSeptol sirop, 200 ml

BiSeptol sirop, 200 ml

26 LEI info

Siropul BISEPTOL este un PRODUS NATURAL recomandat pentru SUSTINEREA SISTEMULUI IMUNITAR SI SANATATEA TRACTULUI RESPIRATOR. Produsul contine Albastru de metilen, Miere de Salcam, Catina, Maslin, Echinacea, Anason-Stelat, Propolis, Astragalus, Ghimbir,

Tantumgrip 600mg/10mg gust de lamaie si miere 10 plicuri Angelini

Tantumgrip 600mg/10mg gust de lamaie si miere 10 plicuri Angelini

22 LEI info

COMPOZIŢIA CALITATIVĂ ŞI CANTITATIVĂ TANTUMGRIP cu gust de lămâie și miere 600 mg/10 mg pulbere pentru soluție orală Paracetamol/clorhidrat de fenilefrină INDICAŢII TERAPEUTICE TANTUMGRIP conține

Gripovit Junior x 10 plicuri

Gripovit Junior x 10 plicuri

26 LEI info

Compoziţie: pulbere de fructe de soc 200 mg, vitamina C 50 mg (62,5 % *), bioflavonoide citrice 20 mg si zinc 7,5 mg (75 %

FARES Biomicin A14 x 15 capsule moi

FARES Biomicin A14 x 15 capsule moi

26 LEI info

INGREDIENTE/CAPSULĂ:-ulei de floarea soarelui-ulei esenţial de arbore de ceai (Melaleuca alternifolia aetheroleum)-ulei esenţial de cuişoare (Caryophylli floris aetheroleum).Uleiul esenţial de arbore de ceai se extrage