Solpadeine 500 mg/8 mg/30 mg 24 comprimate

Solpadeine 500 mg/8 mg/30 mg 24 comprimate

3.88/5 (28)

DescriereComprimatele efervescente Solpadeine sunt recomandate pentru ameliorarea rapidă a durerilor care apar în reumatism, sciatică și lumbago. Sunt de asemenea recomandate pentru tratamentul durerilor de cap, migrenelor, durerilor menstruale, în cazul luxațiilor, durerilor dentare, nevralgiilor, sinuzitei, durerilor de gât și febrei, precum și pentru ameliorarea simptomelor din răceli și gripe.Reacții adverse:Efectele secundare ale paracetamolului sunt rare. Pot să apară reacții alergice, de exemplu erupții cutanate. Codeina poate produce constipație, greață, amețeli sau somnolență, dar efectele secundare sunt foarte rare dacă se respectă administrarea corectă a produsului. Consumul excesiv de ceai sau cafea concomitent cu administrarea de Solpadeine poate produce iritabilitate sau nervozitate. Consultați medicul în cazul oricăror efecte deosebite. Nu utilizați acest medicament după dată expirării indicată pe ambalaj.Precauții:înainte de a lua Solpadeine cereți sfatul medicului dacă: suferiți de afecțiuni renale sau hepatice grave; sunteți însărcinată; vi s-au recomandat medicamente pentru stări depresive sau dacă sunteți în tratament pentru probleme respiratorii; luați medicamente recomandate de medic pentru tratarea grețurilor și vomei sau a concentrației crescute de colesterol în sînge. Comprimatele efervescente de Solpadeine pot produce somnolența. Dacă somnolența este prezentă, nu conduceți vehicule sau nu manevrați mașini și utilaje.CompozitieFiecare comprimat efervescent conține paracetamol 500 mg, fosfat de codeină hemihidrat 8 mg și cofeină 30 mg.Mod de administrare Adulți: A se administra 2 comprimate dizolvate într-un pahar cu apă, de 1-4 ori pe zi, dacă este necesar. Administrarea nu se va repeta la un interval mai mic de 4 ore sau nu se vor depăși 4 doze (8 comprimate) în 24 de ore. Copii (7-12 ani): 1/2 comprimat pînă la 1 comprimat, dizolvat într-un pahar cu apă, de 1-4 ori pe zi. Administrarea nu se va repeta la un interval mai mic de 4 ore. A nu se depăși 4 comprimate în 24 de ore. Nu se recomandă copiilor sub vârsta de 7 ani.Nu se va administra copiilor Solpadeine mai mult de 3 zile fără avizul medicului. Dacă simptomele persistă, consultați medicul. A nu se depăși doza stabilită. în cazul depășirii dozei recomandate, consultați imediat medicul, chiar dacă nu vă simțiți rău.ProducatorOmega PharmaMod de prezentareCutie 24 comprimate

brand: Omega Pharma

Produse similare

Fitodolor, 30 capsule, Fares
3.99/5

Fitodolor, 30 capsule, Fares

72
35 LEI info
Nurofen Junior 200mg/5ml aroma portocale 100 ml
3.96/5

Nurofen Junior 200mg/5ml aroma portocale 100 ml

61
35 LEI info
Voltaren Forte 23.2mg/g gel 50g
4.07/5

Voltaren Forte 23.2mg/g gel 50g

101
34 LEI info
Hartmann DermaPlast Active Hot/Cold - Compresa cu gel, reutilizabila
4.02/5

Hartmann DermaPlast Active Hot/Cold - Compresa cu gel, reutilizabila

81
34 LEI info
Kinetic gel 175ml Elidor
3.97/5

Kinetic gel 175ml Elidor

64
36 LEI info
Aspirin 500 mg 20 drajeuri
3.93/5

Aspirin 500 mg 20 drajeuri

51
36 LEI info
Alka Seltzer, 10 comprimate efervescente
3.95/5

Alka Seltzer, 10 comprimate efervescente

58
37 LEI info
Vaxicum Sport unguent 50 ml
4.03/5

Vaxicum Sport unguent 50 ml

84
33 LEI info
Migrenyr Acut 20 comprimate
3.95/5

Migrenyr Acut 20 comprimate

64
38 LEI info
Thermacare Comprese calde pentru partea inferioara a spatelui si sold 2 bucati
3.96/5

Thermacare Comprese calde pentru partea inferioara a spatelui si sold 2 bucati

69
39 LEI info
Krauter Magic Roll 60 ml
3.90/5

Krauter Magic Roll 60 ml

47
39 LEI info
Thermacare Comprese calde pentru gat, umar si incheietura mainii 2 bucati
4.02/5

Thermacare Comprese calde pentru gat, umar si incheietura mainii 2 bucati

72
30 LEI info
Nurofen Junior 7ani+ 100mg capsule moi masticabile aroma de portocale 12cpr 12 comprimate
4.00/5

Nurofen Junior 7ani+ 100mg capsule moi masticabile aroma de portocale 12cpr 12 comprimate

64
30 LEI info
Acustivum durere Spray auricular
3.95/5

Acustivum durere Spray auricular

68
40 LEI info
Krauter Gheara Dracului Roll LifeCare 50 ml
3.98/5

Krauter Gheara Dracului Roll LifeCare 50 ml

55
30 LEI info
QPlaster Compresa termica refolosibila Cold-Hot 26 cm x 35 m
3.96/5

QPlaster Compresa termica refolosibila Cold-Hot 26 cm x 35 m

72
41 LEI info
Dacia Plant Calmindolor 60 comprimate
4.01/5

Dacia Plant Calmindolor 60 comprimate

64
28 LEI info
Enroush Plasturi menstruali 3 bucati
4.04/5

Enroush Plasturi menstruali 3 bucati

73
28 LEI info
Carpicon
4.06/5

Carpicon ""S"" Crema solida cu Propolis si Extract uleios de Rasina de conifere 10 bucati x 1.5 g

85
28 LEI info
Artromio-Calmin cu Venin de vipera 50g
4.03/5

Artromio-Calmin cu Venin de vipera 50g

72
27 LEI info
Himalaya Rumalaya gel 30g
3.97/5

Himalaya Rumalaya gel 30g

47
27 LEI info
Ibalgin Forte x 12 comprimate
4.02/5

Ibalgin Forte x 12 comprimate

67
27 LEI info
Dacia Plant Harpagophytum x 60 Comprimate
4.01/5

Dacia Plant Harpagophytum x 60 Comprimate

63
27 LEI info
Nurofen pentru copii 125 mg 10 supozitoare
4.05/5

Nurofen pentru copii 125 mg 10 supozitoare

77
26 LEI info
Antinevralgic Forte 20 comprimate
4.02/5

Antinevralgic Forte 20 comprimate

62
25 LEI info
Zdrovit Raniseptol Spray x 125 ml
3.92/5

Zdrovit Raniseptol Spray x 125 ml

66
45 LEI info
Gel Puterea Tigrului, Transvital, 250 ml
4.01/5

Gel Puterea Tigrului, Transvital, 250 ml

56
25 LEI info
Nurofen Forte 400mg 24 comprimate
3.95/5

Nurofen Forte 400mg 24 comprimate

78
45 LEI info
Antinevralgic P 20 comprimate
4.02/5

Antinevralgic P 20 comprimate

61
24 LEI info
Zdrovit Dolorgiet plasturi termici 10 bucati
3.85/5

Zdrovit Dolorgiet plasturi termici 10 bucati

41
46 LEI info
Nurofen pentru copii 60mg 10 supozitoare
4.06/5

Nurofen pentru copii 60mg 10 supozitoare

75
24 LEI info
Carpicon S Crema Solida 10 Supozitoare Hipocrate
4.04/5

Carpicon S Crema Solida 10 Supozitoare Hipocrate

66
24 LEI info
Femiplante 30 capsule Schaper & Brummer Reducere 5 LEI
4.08/5

Femiplante 30 capsule Schaper & Brummer

10% 52 LEI
95
47 LEI info
Cold Spray Cryos 400 ml
4.04/5

Cold Spray Cryos 400 ml

64
23 LEI info
Nurofen Forte 400mg 12 comprimate
4.03/5

Nurofen Forte 400mg 12 comprimate

63
23 LEI info
Saridon x 10 comprimate
4.09/5

Saridon x 10 comprimate

87
23 LEI info
Gel Gheara Dracului, Transvital, 250 ml
4.06/5

Gel Gheara Dracului, Transvital, 250 ml

71
22 LEI info
Ruscoven gel 100ml
3.90/5

Ruscoven gel 100ml

65
48 LEI info
FARES Biomicin A2 solutie 10 ml
4.02/5

FARES Biomicin A2 solutie 10 ml

55
22 LEI info
Stimuven Plus x 50g cremă
4.04/5

Stimuven Plus x 50g cremă

65
22 LEI info
Stimuven Plus x 60g gel
4.03/5

Stimuven Plus x 60g gel

59
22 LEI info
Smecta Go 8 plicuri Reducere 6 LEI
4.24/5

Smecta Go 8 plicuri

22% 28 LEI
56
22 LEI info
Barza Plasturi impotriva durerilor mensturale 3 bucati
3.97/5

Barza Plasturi impotriva durerilor mensturale 3 bucati

37
22 LEI info
Carpicon
4.04/5

Carpicon ""S"" Crema solida 10 bucati

63
21 LEI info
TensoCold Pack instant cold compresa rece
3.99/5

TensoCold Pack instant cold compresa rece

42
21 LEI info
Nevralgistop 20 comprimate
4.08/5

Nevralgistop 20 comprimate

75
20 LEI info
Hofigal Salicilol Natural 60 comprimate
4.04/5

Hofigal Salicilol Natural 60 comprimate

60
20 LEI info
Himalaya Rumalaya gel 75 g
3.87/5

Himalaya Rumalaya gel 75 g

55
50 LEI info