Saridon 10 comprimate

Saridon 10 comprimate

4.01/5 (38)

Descrierea produsului: Utilizat pentru tratamentul simptomatic al durerii de intensitate usoara pana la moderata:- dureri de cap- dureri de dinti- dureri in gat- dureri menstruale, dureri musculare si articulare- dureri de spate- dureri minore din artrita. Este utilizat si pentru tratamentul simptomatic al durerii si febrei asociate cu raceala si gripa.Mod de administrare: Pentru adulti, doza zilnica unica este de 1-2 comprimate. Pentru adolescenti cu varsta cuprinsa intre 12-16 ani, doza zilnica unica este de 1 comprimat. Daca este necesar, puteti sa administrati doza recomandata de maximum 3 ori pe zi. Administrati comprimatele cu o cantitate suficienta de lichid. Nu administrati mai mult de 6 comprimate pe zi. Acest medicament se administreaza conform prospectului si conform recomandarilor medicului si farmacistului.Ingrediente active: Fiecare comprimat contine paracetamol 250 mg, propifenazona 150 mg, cafeina 50 mg.Pentru lista completa de ingrediente va rugam sa cititi prospectul.Precautii: Nu luaţi Saridon dacă aveți: hipersensibilitate la paracetamol sau la oricare dintre excipienţii enumeraţi la pct. 6.1, insuficiență hepatică severă (Child-Pugh> 9).Pentru lista completa de atentionari si precautii va rugam sa consultati prospectul.Acest medicament nu trebuie sa fie luat in doze mai mari sau mai mult timp decat este recomandat. Acesta este un medicament ce se elibereaza fara prescriptie medicala. Cititi intotdeauna prospectul inainte de utilizare. Discutati cu medicul sau cu farmacistul daca aveti neclaritati.Mod de prezentare: Cutie cu 10 comprimate

brand: Bayer

Produse similare

Aspirin Cardio 100mg 28 comprimate
4.09/5

Aspirin Cardio 100mg 28 comprimate

67
15 LEI info
Saridon x 10 comprimate
4.09/5

Saridon x 10 comprimate

87
23 LEI info
Aspirin 500 mg 20 drajeuri
3.93/5

Aspirin 500 mg 20 drajeuri

51
36 LEI info
Alka Seltzer, 10 comprimate efervescente
3.95/5

Alka Seltzer, 10 comprimate efervescente

58
37 LEI info
Fleximobil Plasturi pentru durere 12 bucati
4.02/5

Fleximobil Plasturi pentru durere 12 bucati

40
15 LEI info
Arnica gel DermoTis, 50 ml, Tis Farmaceutic
4.13/5

Arnica gel DermoTis, 50 ml, Tis Farmaceutic

83
15 LEI info
Adagin Forte 400 mg 10 comprimate filmate Actavis
4.17/5

Adagin Forte 400 mg 10 comprimate filmate Actavis

174
15 LEI info
Biointimo Plasture cald impotriva durerilor menstruale 3 bucati
4.09/5

Biointimo Plasture cald impotriva durerilor menstruale 3 bucati

67
14 LEI info
Clafen 10mg/gram Gel 40 g Antibiotice SA
4.08/5

Clafen 10mg/gram Gel 40 g Antibiotice SA

63
14 LEI info
Mig 400 mg 10 comprimate
4.07/5

Mig 400 mg 10 comprimate

63
16 LEI info
Paracetamol ATB 125mg 6 supozitoare
4.09/5

Paracetamol ATB 125mg 6 supozitoare

66
14 LEI info
Balsam China crema 18,4 g
4.08/5

Balsam China crema 18,4 g

58
13 LEI info
Carpicon
4.09/5

Carpicon ""S"" Crema solida cu Propolis si Extract uleios de Rasina de conifere 10 bucati x 1g

72
17 LEI info
CryoTherm Spray rece instant cu Arnica 400 ml
4.08/5

CryoTherm Spray rece instant cu Arnica 400 ml

67
17 LEI info
Crema tip balsam cu Untul Pamantului, Galbenele si Tataneasa 100 g
4.08/5

Crema tip balsam cu Untul Pamantului, Galbenele si Tataneasa 100 g

70
18 LEI info
Efferalgan 1000 mg 8 comprimate efervescente
4.08/5

Efferalgan 1000 mg 8 comprimate efervescente

72
18 LEI info
Hyllan RheumastoPlast  10 cm x 7 cm  4 bucati
4.07/5

Hyllan RheumastoPlast 10 cm x 7 cm 4 bucati

67
18 LEI info
Panadol Baby 120mg/5ml x 100 ml
4.06/5

Panadol Baby 120mg/5ml x 100 ml

63
18 LEI info
Clafen 10mg/gram crema 40 g Antibiotice SA
4.06/5

Clafen 10mg/gram crema 40 g Antibiotice SA

61
18 LEI info
Advil Ultra 200 mg 10 capsule moi
4.06/5

Advil Ultra 200 mg 10 capsule moi

61
18 LEI info
Nevralgistop 20 comprimate
4.09/5

Nevralgistop 20 comprimate

75
19 LEI info
Panadol Extra x 12 comprimate
4.08/5

Panadol Extra x 12 comprimate

73
19 LEI info
Balsam China lichid 27 ml
4.12/5

Balsam China lichid 27 ml

68
10 LEI info
Hofigal Salicilol Natural 60 comprimate
4.04/5

Hofigal Salicilol Natural 60 comprimate

60
20 LEI info
Fasconal 20 comprimate
4.09/5

Fasconal 20 comprimate

78
20 LEI info
Mig Pediatric x 100ml soluţie orală
4.06/5

Mig Pediatric x 100ml soluţie orală

68
20 LEI info
Balsam China lichid 30 ml
4.11/5

Balsam China lichid 30 ml

64
10 LEI info
Advil 200 mg 10 drajeuri
4.06/5

Advil 200 mg 10 drajeuri

66
20 LEI info
Carpicon
4.04/5

Carpicon ""S"" Crema solida 10 bucati

63
21 LEI info
TensoCold Pack instant cold compresa rece
3.99/5

TensoCold Pack instant cold compresa rece

42
21 LEI info
Acid acetilsalicilic tamponat 500 mg x 30 comprimate
4.12/5

Acid acetilsalicilic tamponat 500 mg x 30 comprimate

68
9 LEI info
Gel Gheara Dracului, Transvital, 250 ml
4.06/5

Gel Gheara Dracului, Transvital, 250 ml

71
22 LEI info
Alevia Alifie chinezeasca 20g
4.11/5

Alevia Alifie chinezeasca 20g

62
8 LEI info
FARES Biomicin A2 solutie 10 ml
4.02/5

FARES Biomicin A2 solutie 10 ml

55
22 LEI info
Migrenostop 25 capsule
4.10/5

Migrenostop 25 capsule

55
8 LEI info
Stimuven Plus x 50g cremă
4.04/5

Stimuven Plus x 50g cremă

65
22 LEI info
Stimuven Plus x 60g gel
4.03/5

Stimuven Plus x 60g gel

59
22 LEI info
Smecta Go 8 plicuri Reducere 6 LEI
4.24/5

Smecta Go 8 plicuri

22% 28 LEI
56
22 LEI info
Sanitayaki Plasture Termic cu Efect de Incalzire 12 ore 1 bucata
4.14/5

Sanitayaki Plasture Termic cu Efect de Incalzire 12 ore 1 bucata

73
8 LEI info
Barza Plasturi impotriva durerilor mensturale 3 bucati
3.97/5

Barza Plasturi impotriva durerilor mensturale 3 bucati

37
22 LEI info
Cold Spray Cryos 400 ml
4.04/5

Cold Spray Cryos 400 ml

64
23 LEI info
Nurofen Forte 400mg 12 comprimate
4.03/5

Nurofen Forte 400mg 12 comprimate

63
23 LEI info
Antinevralgic P 20 comprimate
4.02/5

Antinevralgic P 20 comprimate

61
24 LEI info
Bien Plus Plasture dureri menstruale
4.18/5

Bien Plus Plasture dureri menstruale

83
6 LEI info
Sanitayaki Plasture Termic cu Efect de Incalzire 8 ore 1 bucata
4.17/5

Sanitayaki Plasture Termic cu Efect de Incalzire 8 ore 1 bucata

79
6 LEI info
Nurofen pentru copii 60mg 10 supozitoare
4.06/5

Nurofen pentru copii 60mg 10 supozitoare

75
24 LEI info
Carpicon S Crema Solida 10 Supozitoare Hipocrate
4.04/5

Carpicon S Crema Solida 10 Supozitoare Hipocrate

66
24 LEI info
Antinevralgic Forte 20 comprimate
4.02/5

Antinevralgic Forte 20 comprimate

62
25 LEI info