Parasinus 20 comprimate

Parasinus 20 comprimate

3.92/5 (22)

DescrierePARASINUS este un decongestionant nazal de uz sistemic. PARASINUS este indicat în profilaxia şi tratamentul rinitelor alergice şi vasomotorii şi pentru tratamentul simptomatic al răcelii comune şi gripei (pentru ameliorarea strănutului, rinoreei, congestiei nazale şi sinusale, febrei, cefaleei şi durerilor musculare). CompozitieParacetamol 500 mg, Maleat de clorfeniramina 3 mg, Clorhidrat de pseudoefedrina 30 mgMod de administrareComprimatele se vor administra cu o jumătate de oră înainte de mese; se recomandă ingestia comprimatelor cu o cantitate suficientă de lichid.Adulţi: 1-2 comprimate PARASINUS de 3 ori pe zi (nu se vor administra mai mult de 6 comprimate/zi şi mai mult de 2 comprimate / priză).Copii între 12-15 ani: 2-3 comprimate PARASINUS pe zi (nu se vor administra mai mult de 3 comprimate pe zi şi mai mult de 1 comprimat pe priză).În caz de insuficienţă renală cu clearance-ul creatininei mai mic de 10 ml/min, intervalul între 2 doze trebuie să fie de cel puţin 8 ore. ProducatorGalaxosmithklineMod de prezentareCutie cu 20 comprimate

brand: Glaxosmithkline

Produse similare

Vibrocil Actilong spray nazal, 10ml, Gsk
4.08/5

Vibrocil Actilong spray nazal, 10ml, Gsk

120
22 LEI info
Parasinus x 20 comprimate
3.98/5

Parasinus x 20 comprimate

69
25 LEI info
Panadol Rapid 500mg x 12 comprimate filmate
4.12/5

Panadol Rapid 500mg x 12 comprimate filmate

71
8 LEI info
Coldrex Junior 16 comprimate filmate
3.95/5

Coldrex Junior 16 comprimate filmate

66
28 LEI info
Vibrocil Duo spray nazal, 10 ml, Gsk
3.93/5

Vibrocil Duo spray nazal, 10 ml, Gsk

64
30 LEI info
Vibrocil picături nazale, 15ml, Gsk
3.90/5

Vibrocil picături nazale, 15ml, Gsk

55
30 LEI info
Coldrex Junior Hotrem 10 plicuri
3.91/5

Coldrex Junior Hotrem 10 plicuri

62
32 LEI info
Coldrex Maxgrip Lemon 10 plicuri
3.82/5

Coldrex Maxgrip Lemon 10 plicuri

68
45 LEI info
Coldrex Maxgrip aroma de Fructe de padure si mentol 10 plicuri
3.82/5

Coldrex Maxgrip aroma de Fructe de padure si mentol 10 plicuri

67
45 LEI info
Theraflu Max Raceala si Gripa Pulbere pentru Solutie Orala 10 plicuri
3.86/5

Theraflu Max Raceala si Gripa Pulbere pentru Solutie Orala 10 plicuri

84
45 LEI info
Alevia Antigripol 20 comprimate
4.02/5

Alevia Antigripol 20 comprimate

60
17 LEI info
Caramele cu miere, 200g, Apidava
3.95/5

Caramele cu miere, 200g, Apidava

34
17 LEI info
Caramele cu polen, 200g, Apidava
3.95/5

Caramele cu polen, 200g, Apidava

32
17 LEI info
Caramele cu propolis, 200g, Apidava
3.96/5

Caramele cu propolis, 200g, Apidava

36
17 LEI info
Propolis C Raceala si gripa adulti 10 plicuri
4.02/5

Propolis C Raceala si gripa adulti 10 plicuri

62
18 LEI info
Larofen Plus raceala si gripa 20 comprimate Laropharm
4.04/5

Larofen Plus raceala si gripa 20 comprimate Laropharm

72
18 LEI info
Cosinus 60 ml spray nazal
4.04/5

Cosinus 60 ml spray nazal

73
18 LEI info
Bioland Inhalant picaturi orale 10 ml
4.04/5

Bioland Inhalant picaturi orale 10 ml

70
18 LEI info
Propolis C Raceala si gripa 8 plicuri
4.00/5

Propolis C Raceala si gripa 8 plicuri

57
18 LEI info
Sanador sirop pentru copii 150 mg/5 ml, 100ml, Laropharm
4.05/5

Sanador sirop pentru copii 150 mg/5 ml, 100ml, Laropharm

66
15 LEI info
Alevia Gripalin Natural solubil 10 plicuri
4.00/5

Alevia Gripalin Natural solubil 10 plicuri

59
19 LEI info
Carmol Junior, 100ml, Biofarm
4.01/5

Carmol Junior, 100ml, Biofarm

61
19 LEI info
Orocalmin aroma portocala x 20
4.04/5

Orocalmin aroma portocala x 20

64
15 LEI info
Paduden Junior suspensie orala 40mg/ml, 100ml, Terapia
4.06/5

Paduden Junior suspensie orala 40mg/ml, 100ml, Terapia

82
19 LEI info
Gripovit Max C 12 plicuri 20% Cadou
4.06/5

Gripovit Max C 12 plicuri 20% Cadou

69
15 LEI info
Bixtonim Xylo 1mg/ml picaturi nazale 10ml
4.02/5

Bixtonim Xylo 1mg/ml picaturi nazale 10ml

71
20 LEI info
Remiflu granule pentru solutie orala 8 plicuri unidoza
4.04/5

Remiflu granule pentru solutie orala 8 plicuri unidoza

79
20 LEI info
Fares Hapciu Lotiune 100 ml
4.04/5

Fares Hapciu Lotiune 100 ml

58
14 LEI info
Paduden Express 200 mg 10 capsule moi Terapia
4.11/5

Paduden Express 200 mg 10 capsule moi Terapia

86
14 LEI info
Caffetin x 12 cpr
4.02/5

Caffetin x 12 cpr

69
20 LEI info
Bromhexin Laropharm 12mg 20 comprimate
4.02/5

Bromhexin Laropharm 12mg 20 comprimate

69
20 LEI info
Trachisept Junior Miere şi Lamaie x 16 comprimate
4.02/5

Trachisept Junior Miere şi Lamaie x 16 comprimate

71
20 LEI info
Olynth 0,5mg/ml spray nazal 10 ml
4.01/5

Olynth 0,5mg/ml spray nazal 10 ml

64
20 LEI info
Rhinxyl HA 0,5mg/ml x 10 ml picături nazale
4.01/5

Rhinxyl HA 0,5mg/ml x 10 ml picături nazale

66
20 LEI info
Sirop din Ridiche Neagra, 100ml, Pro Natura
4.05/5

Sirop din Ridiche Neagra, 100ml, Pro Natura

63
14 LEI info
Vapour Rub 40 g
3.94/5

Vapour Rub 40 g

39
20 LEI info
Lolli Herbal cu Gust de Capsuni 4 acadele Alpi
3.95/5

Lolli Herbal cu Gust de Capsuni 4 acadele Alpi

41
20 LEI info
Bixtonim Xylo 0,5mg/ml x 10ml picaturi nazale
4.01/5

Bixtonim Xylo 0,5mg/ml x 10ml picaturi nazale

69
21 LEI info
Carmol Flu Lotiune 100 ml
4.10/5

Carmol Flu Lotiune 100 ml

108
21 LEI info
Fares Muguri de pin sirop R12, 250 ml
3.99/5

Fares Muguri de pin sirop R12, 250 ml

61
21 LEI info
Paduden Rapid Forte 400 mg 10 cp
4.04/5

Paduden Rapid Forte 400 mg 10 cp

80
21 LEI info
Paduden sirop pentru copii 3 luni + cu aroma de caise 20 mg/ml 100 ml
4.02/5

Paduden sirop pentru copii 3 luni + cu aroma de caise 20 mg/ml 100 ml

74
21 LEI info
Nazomer Extra Spray nazal 30 ml
4.07/5

Nazomer Extra Spray nazal 30 ml

67
13 LEI info
Sirop din muguri de pin 200ml DACIA PLANT
3.92/5

Sirop din muguri de pin 200ml DACIA PLANT

35
21 LEI info
Sirop din muguri de brad 200ml DACIA PLANT
3.93/5

Sirop din muguri de brad 200ml DACIA PLANT

36
21 LEI info
Carmol M Lotiune 100 ml
3.99/5

Carmol M Lotiune 100 ml

60
21 LEI info
Revigrip Sinus x 20 de comprimate filmate
3.99/5

Revigrip Sinus x 20 de comprimate filmate

32
12 LEI info
Herbaflu Inhalant picaturi orale solutie 10 ml
4.06/5

Herbaflu Inhalant picaturi orale solutie 10 ml

60
12 LEI info