Coldrex Maxgrip aroma de Fructe de padure si mentol 10 plicuri
71

Coldrex Maxgrip aroma de Fructe de padure si mentol 10 plicuri

3.82/5 (71)
Timp de retur Poti returna in 14 zile
Pret 3.59/5
Interes 4.71/5
Livrare 4/5
brand: Glaxosmithkline
magazin: farmaciasilva.ro/
Produs popular produs popular cu 71 vizualizari recente

Descriere

Prospect: Link ANM Forma de prezentare si compozitie Pulbere orala. Un plic contine paracetamol 1000 mg, acid ascorbic 40 mg, clorhidrat de fenilefrina 10 mg; ct. x 5 sau 10 plicuri. Indicatii Tratamentul pe termen scurt al simptomelor gripei, racelii comune, starilor febrile, frisoanelor, inclusiv al cefaleei, durerilor faringiene, disconfortului general, congestiei nazale, sinuzitei si durerii asociate acesteia si a catarului nazal acut. Dozare si mod de administrare Continutul unui plic se toarna intr-un pahar, care se va umple apoi pana la jumatate cu apa fierbinte. Adulti (inclusiv varstnici) si copii cu varsta 12 ani: un plic cu pulbere orala la fiecare 4-6 ore, in functie de necesitate; nu trebuie depasita doza de 4 plicuri in 24 ore. Nu este recomandat copiilor cu varsta sub 12 ani. Nu trebuie utilizat mai mult de 7 zile fara recomandarea medicului. Contraindicatii Hipersensibilitate cunoscuta la paracetamol, clorhidrat de fenilefrina, acid ascorbic sau la oricare din excipientii produsului. Copii cu varsta sub 12 ani. insuficienta hepatica sau renala severa, hipertensiune arteriala, hipertiroidism, diabet zaharat, boli cardiace. Administrarea la pacienti sub tratament cu antidepresive triciclice, beta-blocante, inhibitori de monoaminoxidaza - IMAO (inclusiv cei care au facut tratament cu IMAO in ultimele 2 saptamani). Deficite congenitale de absorbtie a zaharului, deoarece fiecare plic contine 4 g zahar. Atentionari Trebuie evitata utilizarea concomitenta a altor medicamente pentru gripa si raceala, alte decongestionante nazale sau alte medicamente care contin paracetamol. Prudenta in cazul utilizarii warfarinei. Posibile interactiuni cu metoclopramid, domperidon, colestiramina, fenilefrina. in timpul sarcinii se utilizeaza numai daca beneficiul terapeutic matern depaseste riscul potential pentru fat. Reactii adverse Ocazional, paracetamolul poate determina eruptii cutanate si alte reactii alergice. Aminele simpatomimetice pot creste tensiunea arteriala cu cefalee, ameteli, varsaturi, diaree, insomnie si rareori, palpitatii. Totusi, s-au raportat unele din aceste reactii la doze normale de fenilefrina.

Caracteristici

  • Categorie: Raceala si gripa
  • Marca: Glaxosmithkline
  • Pret: 45 lei
  • Vanzator: farmaciasilva.ro/
  • Cod: 8325
*generate pe baza descrierii. Verificati pe site-ul comerciantului

Livrare

  • Livrare prin curier
  • Livrare prin easybox

Plata

  • Plata card
  • Plata ramburs la curier
  • Plata transfer bancar / Ordin de plata

Compara produse similare

Coldrex Maxgrip Lemon 10 plicuri
3.83/5

Coldrex Maxgrip Lemon 10 plicuri

71
45 LEI info
Theraflu Max Raceala si Gripa Pulbere pentru Solutie Orala 10 plicuri
3.87/5

Theraflu Max Raceala si Gripa Pulbere pentru Solutie Orala 10 plicuri

88
45 LEI info
Coldrex Junior Hotrem 10 plicuri
3.92/5

Coldrex Junior Hotrem 10 plicuri

67
32 LEI info
Vibrocil Duo spray nazal, 10 ml, Gsk
3.93/5

Vibrocil Duo spray nazal, 10 ml, Gsk

67
30 LEI info
Vibrocil picături nazale, 15ml, Gsk
3.91/5

Vibrocil picături nazale, 15ml, Gsk

58
30 LEI info
Coldrex Junior 16 comprimate filmate
3.96/5

Coldrex Junior 16 comprimate filmate

69
28 LEI info
Parasinus x 20 comprimate
3.99/5

Parasinus x 20 comprimate

73
25 LEI info
Vibrocil Actilong spray nazal, 10ml, Gsk
4.08/5

Vibrocil Actilong spray nazal, 10ml, Gsk

125
22 LEI info
Panadol Rapid 500mg x 12 comprimate filmate
4.12/5

Panadol Rapid 500mg x 12 comprimate filmate

74
8 LEI info
Marimer Izotonic Spray Igiena Nazala Zilnica 100 ml Lab Gilbert
3.82/5

Marimer Izotonic Spray Igiena Nazala Zilnica 100 ml Lab Gilbert

67
45 LEI info
Sterimar Hypertonic 100 ml
3.82/5

Sterimar Hypertonic 100 ml

69
45 LEI info
Sterimar bebe nas infundat 100 ml
3.81/5

Sterimar bebe nas infundat 100 ml

66
45 LEI info
Strepsils Intensiv Miere si Lamaie 8.75 mg 24 comprimate
3.81/5

Strepsils Intensiv Miere si Lamaie 8.75 mg 24 comprimate

65
45 LEI info
Bronhoklir sirop pentru tuse uscata x 15 plicuri
3.85/5

Bronhoklir sirop pentru tuse uscata x 15 plicuri

76
44 LEI info
Bronhoklir sirop pentru tuse productiva x 15 plicuri
3.84/5

Bronhoklir sirop pentru tuse productiva x 15 plicuri

72
44 LEI info
Sinupret picaturi orale 100ml Bionorica
3.82/5

Sinupret picaturi orale 100ml Bionorica

70
46 LEI info
GripStop picaturi nazale x 15ml
3.79/5

GripStop picaturi nazale x 15ml

63
47 LEI info
Rinopanteina spray nazal, 20ml
3.80/5

Rinopanteina spray nazal, 20ml

65
47 LEI info
Aspirin Plus C 20 comprimate efervescente
3.79/5

Aspirin Plus C 20 comprimate efervescente

66
48 LEI info
Imupret 50 drajeuri
3.89/5

Imupret 50 drajeuri

85
42 LEI info
Marimer Baby Izotonic Spray Igiena Nazala Zilnica 100 ml Lab Gilbert
3.79/5

Marimer Baby Izotonic Spray Igiena Nazala Zilnica 100 ml Lab Gilbert

65
48 LEI info
Aspirin Plus C Forte 10 comprimate efervescente
3.85/5

Aspirin Plus C Forte 10 comprimate efervescente

72
42 LEI info
Bronchipret TP 20 comprimate filmate Bionorica
3.89/5

Bronchipret TP 20 comprimate filmate Bionorica

86
42 LEI info
Sterimar Mangan 100ml
3.86/5

Sterimar Mangan 100ml

74
42 LEI info
Fumarosept x 24 de comprimate masticabile
3.85/5

Fumarosept x 24 de comprimate masticabile

72
42 LEI info
Energotonic Suc de ridiche neagra cu miere de albine, 125ml, PlantExtrakt
3.66/5

Energotonic Suc de ridiche neagra cu miere de albine, 125ml, PlantExtrakt

15
48 LEI info
Picaturi orale pentru copii Virodep, 30 ml, Dr. Phyto
3.85/5

Picaturi orale pentru copii Virodep, 30 ml, Dr. Phyto

70
42 LEI info
Imunorezistan Junior pentru raceala si gripa, 125ml, PlantExtrakt
3.85/5

Imunorezistan Junior pentru raceala si gripa, 125ml, PlantExtrakt

89
48 LEI info
Zdrovit ClinSin Med Set pentru clatirea nasului si a sinusurilor
3.71/5

Zdrovit ClinSin Med Set pentru clatirea nasului si a sinusurilor

35
48 LEI info
Spray clinsin nazal 30ml ZDROVIT
3.71/5

Spray clinsin nazal 30ml ZDROVIT

38
49 LEI info
Tonsipret comprimate
3.85/5

Tonsipret comprimate

68
41 LEI info
GripStop Spray nazal x 20ml
3.87/5

GripStop Spray nazal x 20ml

108
49 LEI info
Narivent Spray nazal 20 ml Plantamed
3.87/5

Narivent Spray nazal 20 ml Plantamed

75
41 LEI info
Laridep spray oral, 30 ml, Dr. Phyto
3.82/5

Laridep spray oral, 30 ml, Dr. Phyto

80
49 LEI info
Prospan 10 comprimate efervescente pentru solutie orala
3.85/5

Prospan 10 comprimate efervescente pentru solutie orala

69
41 LEI info
ACC 600 mg 10 Comprimate Efervescente pentru Solutie Orala
3.85/5

ACC 600 mg 10 Comprimate Efervescente pentru Solutie Orala

94
49 LEI info
Pediakid Spray nazal Nez-Gorge 20 ml
3.79/5

Pediakid Spray nazal Nez-Gorge 20 ml

73
50 LEI info
Theraflu Raceala si Tuse x 16 cps
3.85/5

Theraflu Raceala si Tuse x 16 cps

63
40 LEI info
Marimer Baby Hipertonic Spray Raceala si Rinofaringita 100 ml Lab Gilbert
3.78/5

Marimer Baby Hipertonic Spray Raceala si Rinofaringita 100 ml Lab Gilbert

67
50 LEI info
Sinomarin E.N.T. Spray decongestionant nazal hipertonic 200 ml
3.86/5

Sinomarin E.N.T. Spray decongestionant nazal hipertonic 200 ml

139
50 LEI info
Sinupret 50 drajeuri Bionorica
3.80/5

Sinupret 50 drajeuri Bionorica

74
50 LEI info
Sinulan Duo Forte 60 tablete
3.77/5

Sinulan Duo Forte 60 tablete

65
50 LEI info
Strepsils Intensiv Portocale fara zahar 24 comprimate
3.86/5

Strepsils Intensiv Portocale fara zahar 24 comprimate

68
40 LEI info
Propolgemma spray fara alcool pentru copii si adulti 30 ml Aboca
3.77/5

Propolgemma spray fara alcool pentru copii si adulti 30 ml Aboca

66
51 LEI info
Diakof x 100ml sirop
3.91/5

Diakof x 100ml sirop

86
39 LEI info
Sterimar Mangan 50ml
3.86/5

Sterimar Mangan 50ml

65
39 LEI info
Sterimar Hypertonic 50 ml
3.86/5

Sterimar Hypertonic 50 ml

64
39 LEI info
Sterimar spray pentru Igiena nazala 100 ml
3.79/5

Sterimar spray pentru Igiena nazala 100 ml

79
52 LEI info

Vezi Politica cookies

Accept